Bafa Gölü, Kapıkırı (Herakleia) Kamp, Doğa Yürüyüşleri ve Fotoğraf Keyfi (7 – 9 Nisan)

Milas yakınlarında Bafa Gölü kenarındaki Kapıkırı (Herakleia) köyü apayrı bir coğrafya. Biz de bir kere daha en güzel döneminde burada kamp yapmaya gidiyoruz.

2500 yıl önce yapılmış ve neredeyse ilk günkü gibi kalan antik yollarda yürüyüşler yapacak, gölün hemen kenarında kampımızı kuracak, yüzecek ve sokaklarında eşeklerin dolaştığı etrafı surlarla çevrili, masalsı Kapıkırı Köyü’nün sokaklarında fotograf avına çıkacağız.

Menderes Nehri alüvyonları önünü kapayınca göle dönüşen Bafa, aslında Ege denizinin bir körfeziydi ve bugünkü Kapıkırı bir İyonya liman şehriydi. 1300 m yükseklikteki Latmos Dağlarının eteğinde bir manastırlar şehri. Özellikle Bizans döneminde Ortadoğu’dan gelen keşişlerin mesken tuttuğu bir yer zira.

6 Nisan Perşembe gecesi yola çıkıyoruz, 7 ve 8 Nisan geceleri kampımızdayız ve 9 Nisan öğlen saatlerinde dönüşe başlıyoruz. Akşam 21.00 gibi İstanbul’a varmayı planlıyoruz.

Aracımız İncirli’den yola çıkacak ve e-5 güzergahında yolcuları toplayacak. Bineceğiniz yerleri bize iletirken bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.Fiyat: 17 kişi ve üzerinde olursak Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta giderleri + 2 günlük kamp yeri ücreti 290 TL

Çadır kamp yerine bungalovda konaklamak isterseniz ya da yeterli kamp malzemeniz yoksa lütfen bilgi isteyiniz.

Kamp yapacağımız yerde açık büfe kahvaltı 20 TL
Akşam yemeği göl balığı, tavuk ya da köfte ve salata 20 TL

Evden de bir şeyler getirebilirsiniz. Kamp yerinde kendi yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Kamp yerinde soğuk bira ve diğer soğuk içecekler olacak. Köy bakkalından alışveriş imkanı olacak.

Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz ibana etkinlik ücretinin yarısını kapora olarak yatırmanız gerekiyor.

İletişim:
Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0530 223 11 95

Katılım ve sorularınız için formu doldurunuz:

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Katılmak istediğiniz etkinliğin adı(zorunlu)

Telefon numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Acenta ve Rehberler:
Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentaları işbirliği ve güvencesiyle yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Önemli not:
Acenta şartları gereği, etkinlik gerçekleşmesinden 3 gün öncesinden (4 Nisan 2017 Salı ) sonra yapacağınız iptallerde kaporanız iade edilemeyecektir. Umarız bu duruma gerek kalmaz herhalde.

Durak hareket bilgileri katılımcılara iletilecektir.

Görüşmek üzere…

Yazıyı Hazırlayan: Sibel Çaglar

Kendim hakkında söylenecek çok şey var aslında ama ne fark eder ki. Yolunu bulmaya çalışan bir yolcu kısaca...

Bunlara da Göz Atın

Uludağ Küçük Zirve Yürüyüşü – 19 Mart Pazar

Bu kez rotamız kış bitmeden Uludağ. Oteller bölgesinden 2486 m yüksekliğindeki Uludağ Küçük Zirve’ye 4-5 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir