Kars Foto Safari: Çıldır, Ani, Boğatepe, Göle 17-19 Şubat

Karlar altında kalan, medeniyetler beşiği Kars’ta ve Ani harabelerinde bu medeniyetlerin izlerini sürmeye ve fotograflamaya gidiyoruz. Ardından donmuş Çıldır Gölü’ndekızaklar eşliğinde yol almaya. Program kabaca aşağıda, ancak elbette yoğun kar yağışı yaşanırsa değişiklik olabilir baştan söylemesi 🙂çıldır

1.Gün 17 Şubat Cuma / ANİ – KARS KENT GEZİSİ

Uçakla gelecek katılımcılarımızla havaalanında buluşup gezi programımızın ilk durağı olan Ani Harabelerine doğru yol alıyoruz. Bölgeye ulaşıp gezi ve çekimlerimizi yaptıktan sonra harabelerin bulunduğu Arpaçay kenarındaki açık hava müzesini de gezerek bölgeden ayrılıp Kars şehir merkezine ulaşıyoruz. Öncelikle Kars kalesinden kenti genel olarak seyredip gezilerimize yürüyerek devam ediyoruz. Havariler kilisesi, Ebul Hasan Camii, kemer köprü, hamamlar ve eski Kars sokaklarında yürüyerek Hekim evini, Defterdarlık binasını, Sağlık müdürlüğü binasını, Eski adliye binasını, Valilik binası, Gazi Ahmet Paşa evini ve son olarak Fetih camisini ve Arkeoloji müzesini görerek gezilerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün 18 Şubat Cumartesi / ÇILDIR GÖLÜ

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp günün büyük bir bölümünü geçireceğimiz Çıldır gölü’ne ulaşıyoruz. Tamamen donmuş Çıldır gölünde rengarenk süslenmiş atlarla kızak keyfini ve gölde balık tutan balıkçıların balık tutma anlarını fotoğraflayabileceğiz. Akşam yemeğimizde Çıldır gölünün ünlü balığı Sarıbalık olacak. Yemeğin ardından Kars kent merkezine dönerek Aşık geleneğine devam eden sanatçılarla bu geleneği sazlı ve sözlü yaşamaya gidiyoruz.

3.Gün 19 Şubat Pazar / BOĞATEPE KÖYÜ – GÖLE – KARS

Bugün turumuzun son günü. kahvaltı sonrası yaklaşık 2000m. rakıma sahip Boğatepe Köyüne (Zavotlar) ulaşıp peynir müzesini gezip köyün kooperatifinde tamamen ekolojik üretilen Kars gravyerinin ve kaşarının yolculuğunu geçmişten günümüze kadar süren geleneğini dinliyor olacağız. Köy ziyaretimiz sonrası güzergahımız üzerinde Göle gezimizi de yaptıktan sonra Kars havaalanına ulaşıp grubumuzu yolcu ediyoruz.

Kaç Para: 675 TL*
*İki kişilik odada kişi başı, nakit ödemede geçerli tur fiyatıdır. Tek kişi konaklama farkı 100 TL’dir.

Kayıt için: bilgi@yolvemacera.com

Telefon: 0530 223 11 95

Neler dahil:

İlk gün kahvaltı dönüş günü akşam yemeği hariç herşey 🙂 Kars’a özgü kaz eti, patatesi, ketesi, meşhur gravyer peyniri ve Çıldır gölünün ünlü balığı Sarıbalık yöresel lezzetlerden sadece birkaçı 😉

-Bütün ara transferler, (Kars’tan başlayıp Kars’ta biten)
-2 Gece konaklama (Kent Ani Otel)
-2 Kahvaltı,
-3 Öğlen yemeği
-2 Akşam yemeği
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri giriş ücretleri,
-Seyahat Sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-İlk gün kahvaltı,
-Müze giriş ücretleri,
-Âşıklarımıza gönlünüzden kopacak bahşişler,
-Kızak bedelleri

Ulaşım: İstanbul için:
*17 Şubat sabahı saat 10.30 dolaylarında Kars havaalanından çıkmış olacağız. (Pgs 08.25 uçuşu uygun gözüküyor)
*19 Şubat öğleden sonra 14.00 dolaylarında Kars havaalanından grubumuzu yolcu etmiş olacağız. (And.Jet 14.55 uçuşu uygun gözüküyor)

Bu hareket saatlerine göre ulaşımınızı planlayabilirsiniz. Ayrıca turdan 1 gün önce gelip 1 gün sonra ayrılmak isteyecek olanlara yardımcı olabiliriz.

Etkinliği sosyal medyada gözlemlemek için aşağıdaki kodu cep telefonunuza okutabilirsiniz.15362211_135852246899197_4991244454607192064_n

Katılım ve sorularınız için: 

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Katılmak istediğiniz etkinliğin adı(zorunlu)

Telefon numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Bu tur Tamzara Seyahat acentası ile ortak planlanmştır.

Yazıyı Hazırlayan: Sibel Çaglar

Kendim hakkında söylenecek çok şey var aslında ama ne fark eder ki. Yolunu bulmaya çalışan bir yolcu kısaca...

Bunlara da Göz Atın

Delmece Yaylası – Erikli Yaylası Geçişi (19 Şubat Pazar)

Yalova’nın ve hatta Türkiye’nin en güzel yaylalarından ikisine birden gidiyoruz bu haftasonu … Büyük ve …

One comment

  1. Günaydın turlar hakkında bilgi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir